Açık Futbol Sahası-Halı Saha Yapımı

Açık Halı-Futbol Sahası Yapımı

 

Açık Futbol Sahası-Halı Saha Yapımı

Açık futbol sahaları 20 x 40, 25 x 40, 25 x 50, 30 x 50 veya tercih edilen ve kurulacağı alanın büyüklüğüne göre özel olarak belirlenen ölçülerde yapılabilir.

Zemin kaplama Alternatifleri:
Müşterilerimizin tercihi doğrultusunda değişik tür ve çeşitte suni çim halı uygulanır.

Firmamız bu konuda size alternatifli çözümler sunacak ve ihtiyacınıza cevap veren en uygun kaplama türünü seçmenize yardımcı olacaktır.

Açık Futbol Sahası-Halı Saha Yapımı

Çevre Hatıl Betonu ve Dolgu Yapımı:

Yol kotuna getirilmiş düz ve sert zemin olarak işveren firmadan teslim alınan saha çevresine 50 cm derinliğinde 30 cm genişliğinde dar derin kazı yapılarak, düzgün yüzeyli ahşap kalıp çakılacaktır. Hazırlanan kalıp içerisine donatı demirleri ve önceden hazırlanmış olan 300×500 ebadındaki taban flanşları yerlerine sabitlenerek C25 Hazır beton ile saha çevre hatılı tamamlanacaktır. Çevre hatıl içerisine stabilize dolguları yapılarak silindirle sıkıştırılacaktır. Sıkıştırılmış zemin üzerine 1 numaralı mıcır dolgusu gerekli kot ayarları yapılarak mastara alınıp zemin halı serimine hazır hale getirilecektir.

Saha Etrafı Konstrüksiyon Kurulumu:

Hazırlanan hatıl betonlar üzerine saha ebatlarına göre değişkenlik gösteren 76/89 mm çapında 3 mm kalınlığında h: 6 metre yüksekliğinde boru dikmeler 3 metre ara ile monte edilir. Dikmelere 3 sıra halinde 48/60/76 mm’lik borular ile 3 sıra halinde yatay kayıtlar atılır. 1 veya 2 adet personel kapı ve 1 adet araç servis giriş kapısı konstrüksiyonu yapılır. Tüm sistem antipaslı son kat boya ile boyanır.

Çevre Fens Teli (Örgü Teli) Yapımı:

Hazırlanan konstrüksiyonun alttan ilk 6 metre yüksekliğinde 50×50 göz aralığında 3,5 mm kalınlığında Pvc kaplı fens-örgü teli gerdirme aparatları ile gerdirilerek 3 mm’lik bağlama telleri ile bağlanacaktır. Fens-örgü teli toplamda 3 sıra alttan diz, bel ve omuz hizasına denk gelecek şekilde 5 mm çelik gergi halatları ile desteklenecektir.

File Montajlarının Yapımı:

Saha konstrüksiyonunun üzerine 15×15 göz aralığında 66 numara özel el örgüsü fileler gerdirilerek monte edilir.
Aydınlatma Sistemi Yapımı: Saha uzun kenarları boyunca sahanın büyüklüğüne göre 4-8 adet aydınlatma dikmesi ve 12-20 adet, 400 wat metal halinde projektörler monte edilerek topraklama ve kablolama işleri yapılıp enerji verildiğinde yanar vaziyette teslim edilecektir.

Çim Halı Kaplaması:

Önceden hazırlanmış zemin üzerine kot ayarları yapılarak jeotekstil keçe kumaş su ile ıslatılarak serilecektir. Keçe kumaş üzerine işveren firmanın tercih edeceği türde 40-50-55-60 mm sentetik çim halı serilerek ek yerleri ve oyun çizgileri helmetin bezi çift kompenatlı özel yapıştırıcılarla birleştirilecektir. Yapıştırma işlemi tamamlanan halı içerisine fırınlanmış kuru kum dolgusu makine ile serilip fırçalanacaktır. Kum dolgusunun üzerine sbr siyah granül dolgusu homojen bir şekilde makine ile serilerek fırçalanıp zemin futbol oynamaya müsait bir şekilde işveren firmaya teslim edilecektir.

Projelerimizin Öncesi ve Sonrası

Projelerimizdeki şaşırtıcı değişime (Öncesi&Sonrası) ile şahit olun.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Scroll to Top
Ara