Kapalı Futbol Sahası-Halı Saha Yapımı

Kapalı Futbol Sahası-Halı Saha Yapımı

Kapalı Futbol Sahası-Halı Saha Yapımı

Kapalı futbol sahaları 20 x 40, 25 x 40, 25 x 50, 30 x 50 veya tercih edilen ve kurulacağı alanın büyüklüğüne göre özel olarak belirlenen ölçülerde yapılabilir.

Zemin kaplama Alternatifleri:

Müşterilerimizin tercihi doğrultusunda değişik tür ve çeşitte suni çim halı uygulanır.

Firmamız bu konuda size alternatifli çözümler sunacak ve ihtiyacınıza cevap veren en uygun kaplama türünü seçmenize yardımcı olacaktır.

Kapalı Futbol Sahası Yapımı

Çevre Hatıl Betonu ve Dolgu Yapımı :

Yol kotuna getirilmiş düz ve sert zemin olarak işveren firmadan teslim alınan saha çevresine 60 cm derinliğinde 80 cm genişliğinde dar derin kazı yapılarak, düzgün yüzeyli ahşap kalıp çakılacaktır. Hazırlanan kalıp içerisine donatı demirleri ve önceden hazırlanmış olan 300×700 ebadındaki taban flanşları yerlerine sabitlenerek C25 Hazır beton ile saha çevre hatılı tamamlanacaktır. Çevre hatıl içerisine stabilize dolguları yapılarak silindirle sıkıştırılacaktır. Sıkıştırılmış zemin üzerine 1 numaralı mıcır dolgusu gerekli kot ayarları yapılarak mastara alınıp zemin halı serimine hazır hale getirilecektir.

Çelik Konstrüksiyon Kurulumu (Çelik Çatı):

Hazırlanan ankraj plakalarına 102×4,00 mm ve 42×2,50 mm borular ile önceden hazırlanmış olan 2’li makas sistemli ayaklar kaynakla sabitlenecektir. Ayaklar üzerine 76×3,00 ve 34×2,50 mm borular ile önceden hazırlanmış olan makaslar kaynak, flaşlar ve vidalarla birleştirilecektir. Birleştirme işlemi tamamlanan makaslar 42×2,5 mm yatay aşık boruları ile birbirine sabitlenecektir. Rüzgara karşı gerekli çaprazlar atılarak tel ve branda boruları ile sistem tamamlanacaktır. Komple çelik konstrüksiyon endüstriyel boya ile boyanacaktır. ( Ayaklar 102 x 4 mm, makaslar 76 x 3 mm kale arkası merdivenleri 76×3,00 mm makas içleri 34×2,5 mm aşık ve kayıt boruları 42×2,5 mm borudan ibarettir. )

Çevre Fens Teli (Örgü Teli) Yapımı:

Hazırlanan konstrüksiyonun alttan ilk 4 metre yüksekliğinde 50×50 göz aralığında 3,5 mm kalınlığında Pvc kaplı fens-örgü teli gerdirme aparatları ile gerdirilerek 3 mm’lik bağlama telleri ile bağlanacaktır. Fens-örgü teli toplamda 3 sıra alttan diz, bel ve omuz hizasına denk gelecek şekilde 5 mm çelik gergi halatları ile desteklenecektir.

File Montajlarının Yapımı:

Fens-örgü telinin üzerinden makasların alt yüksekliğine kadar saha tavanına 15×15 göz aralığında 66 numara özel el örgüsü fileler konstrüksiyona monte edilecektir. Kale arkalarına 72 numara 15×15 göz aralıklı fileler takılarak futbol topunun dışarı kaçması, brandaya ve aydınlatma projektörlerine çarpması engellenecektir..

Aydınlatma Sistemi Yapımı: 

Konstrüksiyonun merkezine yapılacak olan yürüyüş yoluna sahanın büyüklüğüne göre 12-20 adet, 400 wat metal halinde projektörler monte edilerek topraklama ve kablolama işleri yapılıp enerji verildiğinde yanar vaziyette teslim edilecektir.
PVC Branda kaplaması:
Konstrüksiyon çepe çevre 650 gr/m2 1100 dnx PVC branda ile kaplanarak kar yağmur güneş gibi dış etkenlerden saha içi korunacaktır.

Çim Halı Kaplaması:

Önceden hazırlanmış zemin üzerine kot ayarları yapılarak jeotekstil keçe kumaş su ile ıslatılarak serilecektir. Keçe kumaş üzerine işveren firmanın tercih edeceği türde 40-50-55-60 mm sentetik çim halı serilerek ek yerleri ve oyun çizgileri helmetin bezi çift kompenatlı özel yapıştırıcılarla birleştirilecektir. Yapıştırma işlemi tamamlanan halı içerisine fırınlanmış kuru kum dolgusu makine ile serilip fırçalanacaktır. Kum dolgusunun üzerine sbr siyah granül dolgusu homojen bir şekilde makine ile serilerek fırçalanıp zemin futbol oynamaya müsait bir şekilde işveren firmaya teslim edilecektir.

Projelerimizin Öncesi ve Sonrası

Projelerimizdeki şaşırtıcı değişime (Öncesi&Sonrası) ile şahit olun.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Scroll to Top
Ara